O kine

Jednou z úloh Mestského kultúrneho strediska Senica (MsKS) je sprístupňovanie filmov verejnosti, zabezpečovanie prevádzky kina, usporadúvanie verejných kinematografických predstavení. KINO MLADOSŤ SENICA premieta filmy v digitálnej podobne v Dome kultúry Senica a v Amfiteátri Senica. K obsluhujúcemu personálu kina patria premietači, pokladníčky a uvádzačky. Vo foyer Domu kultúry je pre návštevníkov k dispozícii bar. 

Štandardná hodnota lístka je 5 € a na klubový film 4 €, na ktorý je možnosť uplatniť si zľavu, ktorá platí len pre členov filmového klubu. 

Začiatky filmových predstavení bývajú o 17 h. (animované a detské filmy) a v hlavnom premietacom čase o 19 h. Kúpiť vstupenku je možné hodinu pred premietaním v pokladni kina a rezerovať na stránke www.kino.senica.sk. Na tejto webovej stránke sa návštevníci môžu dozvedieť filmovú ponuku, dátum, čas a cenu na jednotlivé filmy, pozrieť si ukážky, rezervovať sedadlo v kinosále a dozvedieť sa novinky. Nepremieta sa v pondelok a štvrtok, tieto dni sú vyhradené na profesionálne umelecké programy, akými sú napríklad divadelné predstavenia, hudobné, tanečné koncerty, detské programy, talkshow a iné. 

Počas letnej sezóny sa premietanie presúva z kina Mladosť do senického amfiteátra, začiatok premietania je o 21:30 h. v mesiaci júl a o 21 h. v auguste. Diváci tak majú možnosť vychutnať si filmové predstavenie a príjemnú atmosféru pod holým nebom. 

Kino Mladosť má svoj filmový klub. Jeho členovia si môžu kúpiť členský preukaz Asociácie slovenských filmových klubov (ASFK) v hodnote 5 € a využívať možnosť zľavy na tzv. klubové filmy. Platnosť preukazu je rok a po uplynutí je možnosť predĺženia o ďalší rok. Členský preukaz ASFK oprávňuje k vstupu na všetky podujatia a festivaly usporiadané filmovými klubmi v Slovenskej a Českej republike. Na členský preukaz sa vydáva len jedna vstupenka a je neprenosný. Klubové filmy sa zvyčajne premietajú v utorok. 

Kino sa rozhodlo darovať nepoškodené plagáty z filmov. Mať doma plagát svojho filmového hrdinu je úplne jednoduché. Plagáty z odohraných filmov si môžu záujemcovia vyzdvihnúť zadarmo v Informačnej kancelárii Infosen. Stačí sem prísť počas otváracích hodín (pondelok - piatok od 8 h. - 16 h.) a vybrať si plagát podľa vlastného vkusu. 

Program kina, aktuálne plagáty filmov a potrebné informácie je možné nájsť aj na sociálnej sieti facebook: KINO Mladosť Senica, Mestské kultúrne stredisko Senica a Senica Info, ďalej v Infosen Senica, v mesačníku Naša Senica, Záhoráckom rádiu, v sklenených vitrínach MsKS a Mesta Senica. 

Kino Mladosť Senica ponúka i premietanie filmov pre základné a stredné školy. V prípade záujmu kontaktovať: kino@senica.sk. Školy majú možnosť vybrať si z viacerých titulov a je možnosť platiť aj kultúrnymi poukazmi.